Novi Dani
Sport

Debakli “orlova” u Moskvi: Rusija pobijedila Srbiju 4-0

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Rusije rezultatom 4:0 (2:0) u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Moskvi.

Duel je odlučen već posle 20 minuta igre, kada je Gajić u kaznenom prostoru faulirao Gluševiča, dobio crveni karton, a Mirančuk sa penala doveo domaće u vođstvo.

Od tog trenutka gosti su bili prinuđeni da se brane sa igračem manje, što su Rusi iskoristili da u 32. minutu preko Osipenka dupliraju vođstvo i praktično obezbede trijumf.

U 53. minutu Mirančuk je sa nekoliko metara pogodio mrežu, nakon što su Rusi prethodno iskoristili loše postavljanje odbrane protivnika, da bi konačan rezultat postavio Sergejev, posle slične akcije kao kod prethodnog pogotka.

Od tog trenutka domaći su potpuno kontrolisali situaciju na terenu, počinjali akcije na sredini terena, lako dolazili do šesnaesterca Srbije, ali su uz nekoliko propuštenih šansi, dva puta pogodili okvir Petrovićevog gola.

Selektor Dragan Stojković želeo je da na ovom meču isproba novu taktičku varijantu sa četiri igrača u poslednjoj liniji, ali je već posle dvadesetak minuta njegov plan propao zbog isključenja Gajića.

Srbija je pre vođstva domaćina, ali i u trenucima kad je igrala sa igračem manje uspela da stvori nekoliko dobrih prilika, ali je golman Rusa Safonov sačuvao svoju mrežu.