U čast majora JNA Milana Tepića, u ulici koja nosi njegovo ime u Banjaluci postavljena je Spomen-ploča. Nju su danas svečano otkrili gradonačelnik Draško Stanivuković i Aleksandar Tepić, sin Milana Tepića.
Stanivuković je istakao da će se o Tepićevom posljednjem danu pričati se dok je srpskog naroda, te da na njegovu herojsku odluku mogu biti ponosni svi vojnici, a na njegovu hraborst čitav srpski narod.
– Kažu da je tog 29. septembra 1991. rekao vojnicima „ja znam šta treba da radim“ i znao je, bio je čovjek koji je za odbranu svoje zemlje dao ono najvrednije što je imao – svoj život, otišao je u smrt, a zatim u legendu. Ovom spomen-pločom, Banja Luka pokazuje da poštuje njegovu žrtvu i borbu za svoj narod, pokazujemo da smo zahvalni i da njegova odluka da tog dana ostane u magacinu i spasi vojnike i svoj narod, nije bila uzaludna – rekao je Stanivuković.
On je dodao da je ponosan što će ove godine Banja Luka krenuti u izgradnju centralnog spomen-obilježja posvećenog poginulim i nestalim borcima Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske.
Aleksandar Tepić je izrazio zahvalnost gradonačelniku i Gradskoj upravi što je u ulici koja već dugo nosi ime njegovog oca postavljeno još jedno spomen-obilježje.
– Ovo je samo dokaz da se sjećamo naših boraca i heroja, a dok god ih se sjećamo mi kao narod znamo svoj put – poručio je Tepić.
Poslednji narodni heroj SFRJ
Milan Tepić je bio major Jugoslavenske narodne armije koji je tokom “Bitke za kasarne” na početku rata u Hrvatskoj digao u zrak skladište eksploziva u Bjelovaru.
Ne želeći se mirno predati Tepić se odlučio na čin dizanja u zrak jednog skladišta sa 170 tona municije.
Tom prilikom pored Milana Tepića poginulo je i jedanaest hrvatskih vojnika. Tepića je zbog ovog čina Predsjedništvo SFRJ odlikovalo ordenom narodnog heroja Jugoslavije i on je poslednji koji je dobio ovaj orden.