Novi Dani
Sport

(VIDEO) Senzacija u Kataru – Saudijska Arabija pobijedila Argentinu 2-1

Arabija

Reprezentacija Saudijske Arabije napravila je pravu senzaciju u prvom kolu Svjetskog prvenstva pobijedivši favorizovanu selekciju Argentine rezultatom 2:1 .

Argentinci su očekivano krenuli žestoko u susret u kojem su bili apsolutni favoriti, a u vodstvo su došli već u 10. minuti nakon što je Messi mirno realizovao penal. On je prethodno dosuđen nakon konsultacije VAR-a.

Saudijska Arabija je početkom drugog poluvremena došla do šokantnog izjednačenja protiv Argentine, a onda i do potpunog vodstva.

Saudijci su u trećoj minuti drugog dijela iskoristili lošu reakciju odbrane Argentine, izigrali ih i golom Al Shehrija došli do poravnanja, da bi već u 53. minuti postigli i drugi gol preko Salema Aldawsarija.