Site icon Novi Dani

Amerika nakon velikog preokreta savladala Srbiju i plasirala se u finale Olimpijskih igara

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država izborila je plasman u finale olimpijskog turnira u Parizu, nakon što je večeras u polufinalu savladala selekciju Srbije rezultatom 95:91.

Na početku utakmice, Amerika je povela, ali Srbija je preuzela vođstvo do polovine prve četvrtine kada su Amerikanci ponovo prešli u vodstvo sa 15:13. Od tog trenutka, Srbija je pokazala odličnu igru, povećavajući svoju prednost na osam poena do kraja prve četvrtine (31:23).

Srpski košarkaši, predvođeni Aleksom Avramovićem, nastavili su sjajnu igru u drugoj četvrtini, a u jednom trenutku imali su maksimalnu prednost od 17 poena (42:25).

Međutim, Amerikanci su se probudili u finišu prvog poluvremena, smanjujući zaostatak zahvaljujući fenomenalnom Stephenu Curryju, koji je do poluvremena postigao čak 20 poena. Treća četvrtina bila je neizvjesna, sa igrom “koš za koš”.

U jednom trenutku, Amerikanci su smanjili zaostatak na šest poena, ali su srpski košarkaši opet pojačali tempo i u posljednju četvrtinu ušli sa 13 poena prednosti (76:63).

Ipak, u posljednjoj četvrtini, Amerikanci su odigrali izvanredno, sve im je polazilo za rukom i na kraju su izjednačili. U dramatičnom finišu meča, iskusni Amerikanci uspjeli su izboriti pobjedu i plasman u finale. Najbolji igrač Amerike bio je Curry sa 36 poena, dok je Joel Embiid dodao 19 poena.

U srpskom timu, Bogdan Bogdanović je postigao 20 poena, uz podršku Nikole Jokića koji je ostvario double-double sa 17 poena i 11 skokova.

Finale za zlatnu medalju između Amerike i Francuske igraće se u subotu u 21:30 sati, dok će Srbija za bronzanu medalju igrati protiv Njemačke u 11:30 sati.