Novi Dani
Sport

(VIDEO) Argentina savladala Hrvatsku 3-0 i prošla u finale Svjetskog prvenstva

Mesi Croatia

Fudbaleri Argentine i Hrvatske večeras na Lusail Iconic stadionu odigrali utakmicu polufinala Svjetskog prvenstva. Argentina se pobjedom od 3-0 revanširala Hrvatskoj za poraz na Svjetskom prvenstvu u Rusiji prije četiri godine kada su popularni vatreni u grupnoj fazi slavili istim rezultatom.

U 32. minutu susreta sviran je penal za Argentinu. Žuti karton za prekršaj u kaznenom prostoru je dobio golman Hrvatske Dominik Livaković . Daniele Orsato je donio odluku bez oklijevanja.

Lionel Messi je mirno realizirao penal preciznim šutem u desne rašlje.

Već u 39. minutu Argentina je vodila 2-0. Nakon izgubljene lopte Julian Alvarez je brzo izašao u kontru jedan na jedan i završio ju tako da je lagano svladao golmana preciznim šutem iz blizine. Rezultat je sada 2:0.

U 69 minuti Argentina je povela sa 3-0 a strijelac je ponovo Alvarez! Pravo remek-djelo napravio je Messi, a Gvardiol ga jednostavno nije mogaao zaustaviti. Na kraju je uposlio Alvareza koji je postigao svoj drugi pogodak.

title="Argentina - Croatia 3-0 Goal Alvarez assist Messi #worldcup" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Rezultat 3-0 ostao je do kraja susreta.

U finalu će popularni Gaučosi igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg duela Maroka i Francuske koji je na rasporedu u 20 sati.

Finalna utakmica na rasporedu je u nedjelju od 16 h, dok Hrvatima predstoji duel za treće mjesto koji je zakazan za subotu, također od 16 h.