Novi Dani
Sport

Borac Banjaluka slavio protiv APOEL-a na Kipru

Borac Apoel

Fudbaleri Borca iz Banjaluke pobijedili su na Neo GSP stadionu u Nicosiji ekipu APOEL-a rezultatom 1:0 u 2. Konferencijske lige i ostvarili su prvu.

To je istorijsku pobjeda ovog kluba u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja. Borac sada ima četiri boda i realne šanse da se plasira u nokaut fazu takmičenja.

Utakmica na Kipru protekla je u terenskoj nadomoći domaćih, ali Borac se izvanredno branio i disciplinovanom igrom nije APOEL-u dozvolio mnogo šansi.

U 24. minuti APOEL je zatresao mrežu Borca golom Petrovića, ali nakon intervencije VAR-a pogodak je opravdano poništen. I u nastavku se igralo u istom ritmu. Domaći su imali veći posjed lopte, ali bilo je to vrlo jalovo.

Trenutak odluke desio se u 63. minuti. Savić je ubacio iz slobodnog udarca, a lopta je prošla sve u kaznenom prostoru i završila u mreži za veliko slavlje Banjalučana.

Najbolju šansu domaći su propustili u 74. minuti. Abagna je šutirao sa distance, ali lopta je prohujala pored gola. Do kraja susreta Borac je mogao udvostručiti vodstvo u 80. minuti kada je Vranješ bio sam ispred Beleca, ali je slabo šutirao.

APOEL je do kraja propustio nekoliko dobrih šansi, ali ostalo je 1:0 za Borac koji je ostvario veliku pobjedu u pohodu ka plasmanu u narednu fazu takmičenja. U narednom kolu Banjalučani će gostovati na Islandu protiv Vikingura 7. novembra.