Sport

Ekvador savladao Katar na otvaranju Svjetskog prvenstva

Ekvador Katar

Foto.Twitter (FIFA)

Reprezentacija domaćina ostala je praznih ruku na otvaranju Svjetskog prvenstva u fudbalu. Katar je poražen od Ekvadora, iako je u eter puštena teorija zavjere prema kojoj je Katar ‘kupio‘ taj susret za sedam milijuna dolara…

Ekvador je ipak znatno kvalitetnija i iskusnija reprezentacija, puno bolje je otvorio utakmicu te je već u 3. minuti kapetanEnner Valenciažestoko proslavio pogodak nakon velike pogreške vratara Al Sheeba. Zabio je glavom iz blizine, ali mu gol ipak nije priznat jer je utvrđeno minimalno zaleđe.

U 15. minuti novi kiks Al Sheeba, u izglednoj prilici za pogodak u svom kaznenom prostoru srušio je Valenciju kojeg je odličnom dubinskom loptom uposlio Estrada. Talijanski sudacOrsatoodmah je pokazao na bijelu točku, katarski vratar dobio je i žuti karton, aValenciaje rutinski pogodio. Al Sheeb u desnu, lopta u lijevu stranu, i uslijedilo je ovaj put legitimno veselje Ekvadoraca.

Nakon vodstva Ekvador je igrao još sigurnije, nastavio je s dominacijom i kontrolom.Ibarraje u 29. minuti iz daljine opalio preko gola, a uskoro je stigao i drugi pogodak.

Igrala se 31. minuta kad jeCaicedoosvojio puno prostora, otišao na desnu stranu i kratkom loptom uposlioPreciada. Uslijedio je ubačaj iz prve na drugu vratnicu gdje je Valencia sjajno glavom pogodio donji desni kut za 0:2.

Do kraja poluvremena ekvadorskom se kapetanu dvaput ukazivala liječnička pomoć nakon oštrih startova Kataraca, no iskusni je napadač stisnuo zube i nastavio susret unatoč bolovima u koljenu.

Katar u prvom dijelu nije napravio ništa u ofenzivnom smislu sve do pete minute sudačke nadoknade, kad se nakon ubačaja s desne strane u velikoj prilici našao Ali. Bio je sam pred golom, no nije dobro zahvatio loptu.

U nastavku pogodaka nije bilo. Katarci nisu pronašli način na koji bi ozbiljnije zaprijetili suparničkom vrataru, dok je Ekvador odigrao koliko mu je trebalo kako bi sačuvao rezultatsku prednost.

Najbolju priliku za Ekvador imao je Ibarra u 55. minuti, no njegov je pokušaj nakon velike pogreške domaće obrane zaustavioAl Sheeb. Dva velika uzdaha izazvala su dva pokušaja Katara. Prvo je u 62. minutiMiguelglavom iz daljine tukao pokraj gol, potom je u 86.Muntaris ruba kaznenog prostora tukao iz prve, ali je poslao loptu iznad grede.

Prema prikazanom u prvom nastupu, mogao bi Katar ostati na nuli u rubrici bodova, dok se Ekvador napunio samopouzdanjem za nastavak turnira