Novi Dani
Sport

Fudbaleri Bosne i Hercegovine remizirali u Ukrajini i približili se plasmanu u baraž

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u Lavovu protiv selekcije Ukrajine rezultatom 1:1 u okviru 6. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i dodatno se približila plasmanu u baraž.

Nakon ove utakmice, računica je jasna. Fudbaleri BIH moraju pobijediti Finsku i remizirati s Ukrajinom u preostala dva meča u novembru kako bi se domogli drugog mjesta u grupi i plasmana u baraž.

Prvi novembarski duel BH reprezentacija će igrati protiv Finske 13. novembra u Zenici, a susret protiv Ukrajine na programu je tri dana kasnije, također na Bilinom polju.

U 12. minuti Stevanović je lijepo proigrao Gojaka koji je bio sam na 20-ak metara, ali je neometan šutirao preko gola.

Ipak, samo tri minute kasnije Ukrajina je povela. Nakon vrlo lijepe akcije po lijevoj strani, BH odbrana je bila izigrana, a na povratnu loptu Cigankova natrčao je Jarmolenko i iz blizine je poslao u mrežu za 1:0.

BH reprezentativci se nisu predavali i nastavili su napadati. U 73. minuti lopta je došla do Prevljaka koji je šutirao sa sedam-osam metara, ali u posljedni čas izblikirao ga je Matvijenko i Ukrajina je ponovo imala sreće.

Konačno, bolju igru reprezentacija BiH je krunisala zasluženim izjednačenjem u 77. minuti. Prcić je uposlio na desnoj strani Stevanovića, koji je izvanredno proigrao Ahmedhodžića, a štoper Malmoa u stilu rasnih strijelaca pogodio je za 1:1.

Do kraja meča rezultat je ostao nepromijenjena a BH tim je došao do velikog boda.

title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>