Novi Dani
Sport

Gicquel srušila Hrvatsku! Nakon velike drame odbojkašice Francuske prošle u četvrtfinale

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija poražena je u osmini finala Europskog prvenstva.

U dvoboju odigranom u beogradskoj Štark Areni bolja je bila reprezentacija Francuske s 3-2 u setovima.

Fantastično su hrvatske odbojkašice krenule u meč i odmah otišle na +6 (8:2).

Francuskinje nikako nisu uspjeli pronaći rješenje za razigrane Hrvatice i prva dionica otišla je na našu stranu.

U drugom setu Francuskinje su bolje krenule i imale veliku prednost 18:12, no tada se Hrvatice vraćaju i izjednačuju na 20:20. Ipak, završnica je pripala Francuskoj koja s 25:21 osvaja drugi set.

Hrvatice su bile te koje su se prve odvojile u trećem setu, a tu prednost nisu ispustile do kraja. Francuskinje su došle blizu na 21:20, no uspješnije su tada bile odbojkašice Hrvatske.

E9 FAn3XEAQ9dhd?format=jpg&name=medium

Četvrti set bio je veoma izjednačen, no nakon što su Francuskinje otišle na +2 (20:18), odbojkašice Hrvatske više nisu uspjele stići prednost protivnica koja se su slavile s 25:22.

U petom setu Francuskinje su cijelo vrijeme bile u vodstvo te prošle u četvrtfinale.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija prije nekoliko dana u Zadru izborila je plasman u osminu finala Europskog prvenstva, ostvarivši četiri pobjede i svega jedan poraz od iznimno snažne Italije.

Tako su zauzele drugo mjesto u grupi C. Francuska je zauzela treće mjesto u svojoj skupini A.