X

Košarkaši Italije izbacili Srbiju s Evropskog prvenstva

Košarkaši Italije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon što su večeras u Berlinu senzacionalno pobijedili favorizovanu Srbiju rezultatom 93:86.

Srbija je odlično otvorila utakmicu i pogađala je gotovo sve što su pokušavali u prvoj četvrtinu koju su riješili u svoju korist s osam poena razlike.

Do najveće prednosti u prvom poluvremenu dolaze sredinom druge četvrtine kada je rezultat bio 38:24. Ipak, Italijani se tada bude te serijom koševa za tri poena vraćaju utakmicu u egal i na odmor odlaze sa zaostatkom od samo šest poena.

Počela je dobro Srbija igrati i u drugom poluvremenu, ali onda Italijani dodaju gas i pred kraj treće četvrtine čak dolaze u vodstvo (66:63). Već tada je bilo jasno da ćemo gledati pravu dramu u završnici utakmice.

Italijani su u posljednjoj dionici igrali kao u transu. Nisu pravili greške, popravili su znatno igru u odbrani pa su pred kraj utakmice često imali i 10 poena prednosti. Šokirani srbijanski košarkaši se nisu uspijevali vratiti u susret pa su tako kao prvi favoriti turnira već u osmini finala završili svoje takmičenje na Eurobasketu.

Najbolji u selekciji Italije bio je Marco Spissu s 22 poena i šest asistencija, dok je Nicolo Melli imao 21 poen i šest skokova. Nikola Jokić je kod Srbije imao 32 poena i 13 skokova, a Vasilije Micić je ubacio 16 poena uz osam asistencija.

Italija će u četvrtfinalu Eurobasketa igrati protiv selekcije Francuske koja je jučer izbacila Tursku.

Ranije danas Košarkaši Hrvatske ispali su sa Evropskog prvenstva nakon poraza od Finske. Takođe, jučer su košarkaši Crne Gore ispali nakon poraza od Njemačke tako da će jedino Slovenija iz regiona igrati u četvrtfinalu ovogodišnjeg Eurobasketa. Košarkaši BiH ispali su u grupnoj fazi takmičenja.

Categories: Sport