Novi Dani
Sport

Košarkašice Srbije poražene od Belgije sa 40 razlike! Aktuelne prvakinje Evrope teškim porazom ispale sa Evropskog prvenstva

Srbija Belgija

Košarkašice Srbije ispale su sa Evropskg prvenstvau četvrtfinalu nakon teškog poraza od Belgije rezultatom 93:53.

Aktuelne šampionke Evrope danas su bile jednostavno neprepoznatvljive, za razliku od rivalki, koji su od prve sekunde bile agresivne, diciplinovane i na kraju potpuno zasluženo slavile.

Srbija je na katastrofalan način otvorila utakmicu, čemu svedoči podatak da izabraniceMarine Maljkovićnešto više od pet minuta nisu uspele da postignu koš.

Belgijanke su bile sjajne, povele su sa čak 17:2, a ta razlika je u nastavku susreta konstantno rasla.

Krajem prvog poluvremene,Saša Čađoje preuzela odgovornost, pogodila je tri trojke iz četiri pokušaja .

Košarkašice Srbije u poslednjoj deonici postigle su samo osam poena, što je razočaravajući podatak! Na kraju su aktuelne prvakinje Evrope poražene sa 40 poena razlike a Belgijanke su se tako revanširale za poraz u polufinalu prošlog Evropskog prvenstva (72-71) kada im je u poslednjoj sekundi poništen koš zbog isteka vremena.

Srbija u subotu igra sa poraženim iz duela Francuska – Crna Gora a pobjednik tog duela izboriće plasman za kvalifikacionio turnir na Olimpijske igre.