Takođe je autor pitanja za brojna takmičenja u regionu, ali i prvog kviz takmičenja održanog po pravilu IQA (Svjetska kviz asocijacija) u BiH, a oko pet godina je uređivao i Supertest znanja za jedan časopis beogradske „Politike”.
I dok se širom svijeta razvija kvizaška scena, održavaju državna, evropska i svjetska prvenstva, kvizaške Olimpijade, te brojni pub kvizovi, riječ kviz na televizijama u BiH je decenijama nepoznata, te je razočaran i nezadovoljan tom sramnom činjenicom, sa kolegom Dominikom Udženijom iz Čapljine osmislio koncept TV kviza, koji su poslali mnogim TV kućama u BiH na razmatranje, te očekuju odgovore.
Svoju dugogodišnju aktivnost bavljenja kvizovima, kao jedne plemenite kulturne vrijednosti, krajem prošle godine krunisao je knjigom „Kvizom oko svijeta”, prvom tog tipa u BiH, koja na 352 strane u koloru sadrži 2550 pitanja iz raznih oblasti opšte kulture (geografija, istorija, prirodne nauke, sport, muzika, književnost, film, životni stil, mitologije, slikarstvo, arhitektura, svjetske religije, flora, fauna, astronomija, gastronomija, strip, medicina, moda…), a rađena je na kvalitetnom masnom papiru, sa preko 300 ilustracija i tvrdim povezom.
Pitanja nisu klasičnog oblika, nego imaju mnoštvo propratnih informacija, obuhvatajući sve nezavisne svjetske države kroz pomenute oblasti, npr.
Drugi po veličini grad u Egiptu nosi njegovo ime, drugi po veličini grad u Grčkoj po njegovoj sestri, dok se drugi po veličini grad u Bugarskoj zvao po njegovom ocu. Ko je bio taj vladar, po čijem se konju zvao pakistanski grad Dželam? Ako se nekada „Opera za tri groša” mogla izvesti u Austriji, u kojoj bi se danas državi mogao izvesti taj mjuzikl, ako znamo da njeni građani transport i plovidbu OT-om, te letove LOT-om, plaćaju zlotom?
Ako bi „Štraus sa Grbavice”, „dirigujući orkestrom” koji se zove fudbalska reprezentacija Jugoslavije, ukazao povjerenje „Gazeli sa Neretve”, očekujući od njega da bude jedna od „prvih violina tima”, to bi značilo da je selektor Ivica Osim uveo u igru… kog igrača?
Primjerak broj 1 je otišao u ruke svjetskog broja 1 Novaka Đokovića, a nakon Đoleta, publikacija je do sada stigla u preko 100 mjesta i gradova u šest država regiona, što autora posebno raduje, jer knjiga se čita i nestrpljivo traži od Vardara do Triglava.
Recenzenti knjige su prvak Srbije u kvizingu Ivan Andonov, koji je i jedan od autora pitanja za popularni TV-kviz „Slagalica”, te legenda hrvatske „Potjere” i lingvist Krešimir Sučević-Međeral, koji je ovo enciklopedijsko izdanje svrstao u sam vrh kvizaške literature u bivšoj Jugoslaviji, rangirajući ga sa zagrebačkom „Kviskotekom – igrom kvizova” Laze Goluže i Darka Novakovića, te preporučio da joj se napravi mjesta na polici s knjigama nadohvat ruke.