Novi Dani
Sport

Lana Pudar osvojila četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Japanu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u japanskoj Fukuoki osvojila je četvto mjesto.

Uz Lanu, u finalu Svjetskog prvenstva u plivanju takmičile su se: Regan Smith, Summer McIntosh, Elisabeth Dekkers, Helena Bach, Laura Stephens, Airi Mitsui i Lindsay Looney.

Lana je utrku završila s vremenom 2:07.05, a titulu prvaka svijeta osvojila je Kanađanka Summer McIntosh s vremenom 2:04.06.

Drugoplasirana je završila Australka Elizabeth Dekkers s vremenom 2:05.46, a mjesto na podijumu je još osvojila Amerikanka Regan Smith s vremenom 2:06.58.

Ispod Lane, redom su bile plasirane Airi Mitsui, Helena Bach, Laura Stephens i Lindsay Looney.

Najbolja BH plivačica je briljirala i ostvarila fenomenalno vrijeme 2:06.60 u polufinalu, što je ujedno bilo i najbolje vrijeme od svih 16 takmičarki.