Novi Dani
Sport

Prvi skandal na Olimpijskim igrama: Argentinci pobjegli s terena od ljutitih navijača Maroka nakon što su izjednačili u 106. minuti

Argentina je pogotkom u 106. minuti meča došla do izjednačenja protiv Maroka (2:2) na olimpijskom fudbalskom turniru, a ovakav rasplet meča razljutio je marokanske navijače koji su krenuli u obračun s argentinskim fudbalerima.

Argentinski fudbaleri uspjeli su, barem su tako mislili, izvući remi protiv Maroka u prvom kolu Olimpijskih igara u Parizu. U 106. minuti je Medina zabio za 2:2, te su Marokanci ostali bez pobjede. Ipak, sudija Glenn Nyberg iz Švedske vratio je timove na teren nakon sat i po kako bi gledao VAR i poništio je gol Gaučosima i Marokanci slave tri boda.

Sudija Nyberg produžio je utakmicu čak 15 minuta. Gol je pao i nakon isteka nadoknade, pa su zbog toga marokanski navijači bili izuzetno ljuti.

Na kraju meča odlučili su se i lično obračunati s argentinskim fudbalerima. Neki od navijača završili su na terenu nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, ali srećom osiguranje ih je spriječilo da dođu do fudbalera.

Ipak, uspjeli su napraviti problem. Argentince su zasuli brojnim predmetima s tribina, bilo je tu i petardi koje su bačene, pa su Gaučosi s terena doslovno pobjegli.

Prvi dan u Parizu donio je odmah nemile scene na fudbalskoj utakmici. Imaju Marokanci zašto biti ljuti jer je nadoknada realno bila prevelika.

Za to im međutim nisu krivi argentinski fudbaleri i ovakve stvari su nepotrebne.

Argentina u narednom kolu za tri dana za protivnika ima selekciju Iraka, dok će Maroko igrati protiv reprezentacije Ukrajine.