Novi Dani
Sport

Rukometaši BiH u fantastičnom finišu pobijedili Sloveniju i otvorili put za plasman na Evropsko prvenstvo!

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Cazinu savladali Sloveniju sa 27:26 i otvorila put za plasman na Evropsko prvenstvo.

Nekoliko hiljada gledalaca moglo je uživati u sjajnom rukometu i vrlo neizvijesnom meču od prve do posljednje minute.

U početku susreta se igralo gol za gol, nakon čega je uslijedio blagi pad u našoj igri što Slovenci koriste.

Ipak, u nastavku su izabranici Ifrana Smajlagića smanjili broj grešaka i povezali svoje redove za plus četiri u 20. minuti.

U nastavku manje-više ista slika na terenu. Fanatična cazinska publika je od prve do posljednje minute sjajnom podrškom vodila BH tim.

Minut prije kraja Bosna i Hercegovina povela je 27:26 u trenucima kada su sudije već bile podiglew ruku za pasivan napad. Poslednji napad slovenije zaustavljen je dobrom odbranom čime su BH rukometaši otvorili pu za plasman na Evropsko prvenstvo.

BiH je trenutno treća na tabeli a do kraja kvalifikacija gostovaće u Crnoj Gori.

Na Evropsko prvenstvo trebalo bi se plasirati 4 najbolje trećeplasirane ekipe a BiH je trenutno na drugom mjesto sa omjerom 3 pobjede i dva poraza.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Senjamin Burić sa sedam i Vlado Draganić sa šest pogodaka. Kod Slovenije bolji od ostalih bio je Domen Novak sa također šest golova.