X

Rukometaši Crne Gore poraženi od Danske na startu Evropskog prvenstva

Crnogorska rukometna reprezentacija izgubila je od Danske 30:21 na otvaranju Evropskog šampionata u Mađarskoj i Slovačkoj.

Desetkovani “lavovi” imali su periode kvalitetne igre, ali se pobjeda aktuelnog svjetskog prvaka nijednog trenutka nije dovodila u pitanje.

Crnogorski nacionalni tim je zbog pozitivnih testova na koronu nastupio bez Miloša Božovića, Nebojše Simovića, Stevana Vujovića i Stefana Čavora a na klupi nije bilo ni selektora Zorana Roganovića.

Deset minuta trajao je otpor Crne Gore, a onda je Danska serijom od četiri gola stekla visokih 8:4.

Do odlaska na odmor razlika je konstantno rasla, pa je svjetski prvak već u prvom dijelu riješio pitanje pobjednika (18:10).

U nastavku Danci su smanjili gas, pa je duel u Debrecinu protekao u ravnopravnoj borbi.

U redovima crnogorske selekcije najbolji utisak ostavio je Branko Vujović, strijelac osam golova.

Kod Danske čak deset pogodaka ponajboljeg igrača na svijetu, Mikela Hansena.

Ipak, za igrača utakmice proglašen je golman skandinavske reprezentacije Landin Jakobsen.

“Lavovi” takmičenje u grupi A nastavljaju u subotu od 18 sati kada će im rival biti Sjeverna Makedonija.

U istoj grupi Slovenija je savladala Sjevernu Makedoniju 27-25.