Site icon Novi Dani

Srbija golom u posljednjoj minuti stigla do boda protiv Slovenije

Fudbalske reprezentacije Slovenije i Srbije remizirale su u okviru 2. kola Evropskog prvenstva, odigravši remi 1:1.

Početak meča u potpunosti je pripao Slovencima koji su imali nekoliko prilika, ali je Rajković u nekoliko navrata spasio gol Orlova.

Mlakar nije bio dovoljno precizan, a najbolju šansu za Sloveniju nije iskoristio Elšnik koji je u 38. minuti pogodio stativu.

Do kraja prvog dijela Srbija se malo probudila i zaprijetila preko Mitrovića, koji sa par metara šutira u Oblaka.

I početkom nastavka napadač Srbije je bio u velikoj prilici, no ni sada je nije iskoristio.

Nakon toga je tempo igre malo opao, a onda su Slovenci poveli. Gaćinović je izgubio loptu, Slovenci su istrčali kontru četiri na pet, nijedan igrač Srbije se više nije vratio u odbranu, uslijedio je centaršut na drugu stativu, gdje je Karničnik lagano pogodio mrežu.

Samo dvije minute kasnije još veći šok za Srbe, pošto je Mitrović sa peterca pogodio samo prečku!

Do kraja se Srbija napadala i uspjela je u 95. minuti da se spasi poraza. Jović je u 95. minuti pogodio nakon kornera za veliko slavlje navijača svoje selekcije.

U posljednjem kolu Srbija igra sa Danskom, a Slovenija sa Engleskom.