X

Srbija nakon produžetaka savladala Norvešku, BIH ispala na penale, S.Makedonija izbacila Kosovo

Reprezentacija Srbije plasirala se u drugo kolo baraža za EURO. Izabranici Ljubiše Tumbakovića savladali su nakon produžetaka Norvešku sa 2-1 a oba gola za Srbiju postigao je Sergej Milinković Savić.

Srbija je povela u 82. minutu kada je Mitrović proigrao Sergeja Milinkovića-Savića, a ovaj posle samo 180 sekundi na terenu matirao Norvežane. Ipak, šest minuta kasnije hladan tuš za “orlove” stigao je preko još jednog rezerviste, Normana koji šalje meč u produžetke.

Kada su mnogi očekivali penale, ponovo je zasijao SMS! Ovoga puta asistent je bio Tadić, a sjajni vezista Lacija krunisao najbolju akciju naših na meču i doneo i više nego zasluženi prolaz Srbiji u finale plej-ofa koji će se igrati u Beogradu. Protivnik Sebije u tom meču u trećoj ligi Lige nacija biće Škotska koja je nakon remija 0-0 savladala Izrael.

U ništa manje dramatičnoj utakmici druge lige Bosna i Hercegovina ispala je iz baraža za plasman na EURO od Sjeverne Irske .Izabranici Dušana Bajevića igrali su sjajno i vodili od 14 minute golom napadača Milana Radeta Krunića. Sjeveerna Irska izjednačila je u 53 minutu preko McGinn N a nakon što je BIH propustila nekoliko šansi meč je otišao u produžetke a zatim u penale.

BIH je promašila dva penala u drugoj i trećoj seriji a neprecizni su bili Edin Višća i rezervista Hajradinović dok su golove dali Džeko, Pjanić i Hotić. Sjeverna Irska promašila je jedan penal u trećoj seriji al isu ostali bili precizni.

U još jednoj zanimljivoj utakmici večeras Sjeverna Makedonija savladala je Kosovo sa 2-1 u okviru baraža četvrte lige i u poslednjem kolu igraće protiv Gruzije za plasman na EURO.

Categories: Sport