Novi Dani
Sport

Srbija ostala bez finala Davis Cupa, Đoković i Kecmanović poraženi u dublu

Talijanska dubl kombinacija Jannik Sinner i Lorenzo Sonego je u trećem meču polufinala Davis Cupa savladala srbijansku kombinaciju Novak Đoković i Mimoir Kecmanović rezultatom 2:0 po setovima.

Reprezentacija Italije je tako osvojila drugi, a ujedno i odlučujući bod vrijedan plasmana u finale gdje ih očekuje selekcija Australije koja je rezultatom 2:0 pobijedila Finsku.

Današnji meč su Italijani otvorili na veoma dobar način i u šestom gemu prvog seta napravili brejk što su održali do kraja i poveli sa 1:0 u setovima.

Gdje su stali u prvom setu, tu su nastavili i u drugom pa su u trećem gemu iskoristili drugu brejk šansu i poveli sa 2:1 nakon čega je Srbija iskoristila prvu brejk priliku na meču i izjednačila rezultat na 2:2.

U šestom gemu Srbija je imala četiri brejk šanse koje nije iskoristila pa je italijanska kombinacija došla do izjednačenja rezultata, bilo je 3:3. Već u sljedećem gemu Sinner i Sonego su iskoristili drugu brejk loptu i slavlje Italijana je praktički moglo početi.

Do kraja su obje kombinacije zadržale svoj servis iako je Srbija u desetom gemu imala novu brejk šansu koju nije iskoristila pa se Italija preko Srbije plasirala u veliko Davis Cup finale.

Rezultat:

Jannik Sinner/Lorenzo Sonego (Italija) – Novak Đoković/Miomir Kecmanović (Srbija) 2:0 (6:3, 6:4)