X

Srbija savladala Azerbejdžan 3-1! Meč protiv Portugala odlučuje o direktnom plasmanu na Mundijal

Fudbaleri Srbije došli su do nova tri boda u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo pobjedom nad Azerbejdžanom sa 3:1.

Pobjedu je ostvario i konkurent Srbije za plasman na Mundijal Portugal i to sa silnih 5:0 protiv Luksemburga.

Dušan Vlahović je doveo Srbiju u vodstvo golom iz penala u 30. minuti meča.

Azerbejdzan je izjednačio pred kraj prvog poluvremena. Emin Mahmudov je bio strijelac za goste nakon velike greške Predraga Rajkovića koji je pokušao da predribla nekoliko igrača Azerbejdžana, ali je izgubio loptu nakon čega je došlo do izjednačenja.

Srbija je u drugom poluvremenu povela 2-1 preko Vlahovića da bi na kraju iz penala na 3-1 povisio Dušan Tadić.

Ovom pobjedom je Srbija ostala prva u grupi sa bodom više od Portugala koji ima meč manje, te je popularnim “orlovima” ostao još samo duel protiv Portugalaca 14. novembra koji će odlučiti ko će direktno na Svjetsko prvenstvo.