Novi Dani
Sport

Vaterpolisti Srbije savladali Hrvatsku i osvojili treće uzastopno zlato na Olimpijskim igrama

Vaterpolisti Srbije su treći put zaredom osvojili olimpijsko zlato pobjedom u finalu nad Hrvatskom rezultatom 13:11.

U prve dvije četvrtine Srbija je imala maksimalnog igrača više. Sedam golova iz sedam takvih napada.

S druge strane, Hrvatska je igrala sporo, nesigurno, s puno nervoze i straha, Tako da ne čudi da su igrači Srbije na odmor otišli s 8:5.  Slična se igra nastavila i u trećoj četvrtini. Kako Bijač nije mogao ništa obraniti, Tucak je uveo Popadića, ali ni to nije puno pomoglo. Srbija je situaciju držali pod svojom kontrolom, Filipović je branio sve što je trebao i nakon treće četvrtine Srbi su imali 11:8.

Odmah na početku zadnje četvrtine Vrlić je smanjio na samo -2 (9:11). Bijač je obranio zicer i Hrvatska je imala napad za potpuni povratak u igru, ali loš šut Burića.

Srbija je stala u napadu, obrana Hrvatske je pojačala agresivnost i pojavila se prilika za velikim povratkom. No, kako su igrači Srbije griješili, jednako tako bilo je puno pogrešaka u napadu Hrvatske. Tri minute prije kraja Dedović je zabio uz puno sreće za 12:9 i tu je priča bila gotova. Hrvatska nije imala ni snage ni znanja za vratiti se.