Novi Dani
Sport

Veliko slavlje u Skoplju: S. Makedonija napravila senzaciju i plasirala se u baraž za Svjetsko prvenstvo

Fudbaleri Sjeverne Makedonije, prvi put u istoriji te reprezentacije, nastupiće u baražu za Svjetsko prvenstvo.

Oni su večeras u jako uzbudljivoj utakmici završnog kola grupe “J” slavili nad Islandom rezultatom 3:1 i tako uz bod više od Rumunije zauzeli drugu poziciju.

Domaći su prednost stekli već u osmom minutu, kada je mrežu Islanđana pogodio Ezdžan Alioski, a uz taj rezultat je i okončan prvi dio igre.

Islanđani su, međutim, rastužili brojne navijače na skopskom stadionu, poravnavši u 54. minutu preko Porsteinsona.

No, nijesu makedonski fudbaleri klonuli – naprotiv, u ostatku je viđeno njihovo fanatično izdanje, koje je krunisano sa dva pogotka Eljifa Elmasa.

Noć velikog slavlja na areni “Toše Proeski” uslijedila je nakon izuzetno uzbudljivih 10 kola, tokom kojih su Makedonci, nakon epske pobjede nad Njemačkom u gostima, gotovo do kraja učestvovali u velikoj borbi za baraž sa Rumunijom i Jermenijom.

Podsjetimo, Sjeverna Makedonija ove je godine debitovala i na Evropskom prvenstvu.