X

(VIDEO) Lana Pudar u neizvjesnoj završnici osvojila bronzu za Bosnu i Hercegovinu na Svjetskom kupu

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je bronzane medalju na Svjetskom kupu u Kazanju Ona je u neizvjesnoj završnici došla do trećeg mjesta..

Pudar (15) ostvarila je najveći uspjeh karijere osvojivši bronzu na velikom takmičenju u Rusiji u konkurenciji seniorki, a u pitanju je bila disciplina 100 metara delfi.

Mlada bh. plivačica je od starta bila u dobroj poziciji u svojoj stazi, ali je na kraju viđena velika neizvjesnost.

Ipak, s vremenom 57.39 ostavila je dvije Australke Madeline Groves (57.72) i Holly Barrat (57.84) i tako došla do prve medalje za BIH u historiji ovog takmičenja. U nastavku pogledajte video snimak kompletne utrke na 100 metara delfin.

Zlatnu medalju je u ovoj disciplini osvojila Emma McKeon koja je trku završila s vremenom 55.63, dok je druga bila Maria Ugolkova.

Podsjetimo, Pudar je već nastupila u dva filana u Kazanju na Svjetskom kupu i odradila je odlične utrke na 50 i 200 metara delfin. Međutim, medalje su joj izmakle sve do danas kada je oduševila sve u BIH.

Categories: Sport
Tags: istaknuto