Novi Dani
Sport

(VIDEO) Srbija autogolom pet minuta prije kraja prokockala pobjedu protiv Irske

Nogometaši Srbije u finišu su ostali bez važnih bodova nakon što je Irska izborila remi rezultatom 1:1.

Nakon što je Portugal došao do novog trijumfa i 13. boda u grupi, blizu istog učinka je bila i Srbija na tradicionalno nezgodnom gostovanju u Dablinu kod Irske, ali je na kraju ostala bez dva boda.

Prvu veliku šansu za goste je propustio Dušan Vlahović na samom startu, a onda je priliku imao i na drugoj strani Jeff Hendrick, no udarac je otišao pored gola u 18. minuti.

Samo dvije minute kasnije gosti su poveli. Dušan Tadić je izveo korner, a glavom pogađa Sergej Milinković-Savić.

Do kraja prvog dijela mogao je i Aleksandar Mitrović do gola, ali mu je Gavin Bazunu odlično odbranio.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a u nastavku ponovo mnogo bolje stoje na terenu gosti.

title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Redale su se prilike. Mitrović je mogao do gola u 57. minuti, ali je ponovo golman Irske bio na nivou. Pet minuta kasnije preko gola šutira Milinković-Savić.

Do kraja utakmice bilo je ponešto uzbuđenja na obje strane, a onda je u 85. minuti Nikola Milenković postigao autogol za podjelu bodova u Dablinu.