Novi Dani
Sport

Košarkaši Real Madrida savladali Partizan u grotlu Štark arene

Košarkaši Reala iz Madrida savladali su Partizan u trećem meču play-offa Eurolige rezultatom 82:80 i tako smanjili vodstvo u seriji na 2-1.

Partizan je sjajno otvorio meč i uz veliku podršku s tribina došao do vodstva od 12:0, no Real se ubrzo vratio pa je sredinom prve dionice rezultat bio 13:9.

Ipak, domaći tim je opet ubacio u brzinu više, serijom sjajnih napada došli su do 15 poena prednosti (28:13), a nakon prvih 10 minuta rezultat je glasio 32:19 za Partizan.

Kako je vrijeme u drugoj četvrtini odmicalo, tako je Real igrao sve bolje i ubrzo su uspjeli doći do poravnanja pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Partizana od samo 48:45.

Drugo poluvrijeme donosi izjednačenu igru s obje strane, Reao je sredinom treće četvrtine došao u vodstvo, a onda je uslijedila dramatična završnica meča u kojoj su se bolje snašli gostujući igrači i na kraju slavili pobjedu.

Odlučujuću trojku za Kraljevski klub postigao je Williams-Goss 24 sekunde prije kraja, kada je svoj tim odveo do prednosti od 80:77.

Real je u ovom meču predvodio Tavaes koji je odigrao fantastičan meč i postigao 26 poena uz 11 skokova, a uz to je dodao i tri asistencije. Odličan meč je odigrao i heroj Kraljevskog kluba Williams-Goss, koji je ubacio 22 poena. U Partizanu se istakao Smailagić, koji je ubacio 15 poena.

Naredni meč, četvrti u ovoj seriji, igra za za dva dana, tačnije u četvrtak u Beogradu.