Novi Dani
NEMA DALJE Sport TikTok

(VIDEO) Opšta tuča košarkaša Partizana i Real Madrida

U završnici košarkaške utakmice između Real Madrida i beogradskog Partizana koja je završila pobjedom crno bijelih 80-95 , nastala je opća tučnjava kakvu gotovo nikada nismo vidjeli u Euroligi, a to je izazvalo i prekid utakmice.

Košarkaši Partizana stigli su nadomak pobjede nad Realom i imali su dvocifrenu prednost, a ta pobjeda donijela bi im tri meč-lopte protiv slavnih Madriđana na plasman na Final Four Eurolige. Ipak, meč će ostati upamćen po nevjerovatnim scenama u završnici.

U samom finišu susreta nastao je potpuni haos. Zbog jednog starta Sergija Llulla nad Kevinom Punterom na 1:40 do kraja utakmice, igrači su se počeli koškati.

Općem haosu na terenu kumovala je i atmosfera, koja je i prije početka meča bila uzavrela. Svi igrači su se uključili u metež, a šake su “sijevale” na sve strane.

Među onima koji su najgore prošli je BH košarkaš Džanan Musa, a koji je dobio udarac u lice, nakon čega je bačen i na parket.

Sudije su “uzele” desetak minuta kako bi donijele konačnu odluku, a neko vrijeme gledali su se usporeni snimci ovog haosa. Na kraju je utakmica prekinuta i proglašena je pobjeda Partizana kojom su Beograđani stigli do rezultata 2:0.

Kako je incident odmicao, na teren su izleteli svi sem Rudija Fernandesa. Arbitri su odlučili da se utakmica završi pre isteka 40 minuta, upravo zbog činjenice da su svi košarkaši bili na terenu, te meč ne bi imao ko da igra.

Ono što je neminovno jeste da bi veliki broj igrača mogao da dobije suspenziju za treću utakmicu.